Son yıllarda stres, depresyon, migren, iş yorgunluğu dediğimiz büyük şehirlerde yaşayan birçok insanın şikayetleri ortaya çıkmıştır. Bunun yanında alternatif yaşam biçimi olarak da Spor, Yoga, Meditasyon gibi doğa ile iç içe geziler ile bir nevi terapi olarak bilinen TREKING ile insanlar doğadaki huzuru keşfetmektedirler.
      Sonuç olarak doğaya ne kadar ihtiyacımız olduğu anlaşıldı. Buna paralel olarak insanı doğayla buluşturan birçok spor dalı giderek popüler olmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de terking adı verilen doğa yürüyüşleri. Köprülü kanyon milli parkı içerisinde özel bir rahatsızlığı bulunmayan her yaştan insanın katılabileceği bu spor için birçok alan ve parkur bulunmaktadır.Bu parkurlarda yürüyüş yapabilmeniz için bir grup veya aileniz ile size sunduğumuz doğal güzellikler içerisinde bulunan bu fırsatı değerlendirmeniz için bir davettir. Bölgede görülecek birçok bitki örtüsü, canlı çeşitleri, akarsular ve tabiat harikaları ve Tarihin gizemini taşıyan antik kalıntılar ve manzaralar bulunmaktadır.

   Turlarımız isteğe bağlı ve parkurun zorluk derecesine göre 3-4 saatlik, tam günlük turlarda molalar hariç 5 veya 7 saatlik yürüyüş yapılmaktadır (hiking). 3-4 günlük, bir haftalık (kamplı) olarak da düzenlenmektedir. Tur boyunca kamp malzemeleri (çadır, mat, uyku tulumu) ve yemek ihtiyaçları işletmemiz tarafından karşılanmaktadır. Gerekli kamp malzemelerine sahip iseniz kendi malzemelerinizle de turlarımıza katılabilirsiniz. Turlar yörede yaşayan, profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.